Açılış Davetiye Örnekleri Açılış Davetiye Örnekleri
Açılışlar, birçok insan için oldukça özel olan günlerden bir tanesidir. Oldukça çeşitli olan açılışlar; sergi açılışı, iş yeri açılışı ve kermes açılışı gibi birçok... Açılış Davetiye Örnekleri

Açılışlar, birçok insan için oldukça özel olan günlerden bir tanesidir. Oldukça çeşitli olan açılışlar; sergi açılışı, iş yeri açılışı ve kermes açılışı gibi birçok farklı alana ayrılmaktadır. Açılışlar, bir mekanın ilk kez kullanılacağı ve hizmet vereceği anlamına gelmektedir. Bu sebeple oldukça açılışların hemen hepsi kalabalık olmakta ve birçok kişi açılış için davet edilmektedir.

Davet denince akla gelen ilk kelime davetiye olacaktır. İnsanları bir mekana ya da güne davet etmenin en şık halli davetiyelerdir. Bu sebeple açılışa gelecek olan davetliler için en doğru açılış davetiyesinin tercih edilmesi gerekecektir. Açılış davetiye örnekleri, açılışın ne açılışı olduğuna göre değişiklik gösterecektir. Sergi açılışı ile iş yeri açılışının davetiye tasarımı aynı olamayacaktır. Fakat her açılış davetiyesinde ortak olan nokta sadelik ve şıklıktır. Bu şekilde belirlenen davetiye modeli açılışın önemini ve kalitesini doğrudan yansıtacaktır.

Sergi açılışı davetiyeleri

Sergi, için tercih edilecek davetiye modeli sanat temalı olmalıdır. Bunun için birçok sergi davetiyesini bir arada bulabilmek mümkündür. Sergiler için tercih edilecek davetiye serginin teması ile bağlantılı olmalıdır. Böylece davetlinin kafasında belli başlı fikirler oluşacaktır. Sergi açılış davetiyesinde açılışın yapılacağı yer ve saat detaylıca belirtilmelidir. Kokteyl gibi ekstralarda davetiye içerisinde belirtilmeli ve davetliler detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir. Tasarımda sergi içerisinde yer alan eserlerin fotoğraflarının kullanılması da mümkündür. Nasıl bir davetiye modelinin tercih edileceği sanatçının kişisel zevklerine bağlıdır.açılış davetiyesi

İş yeri açılışı davetiyeleri

İş yeri açılışı içinde davetiye yaptırmak mümkündür. İş yeri açılışı davetiyeleri biraz daha sade ve abartısız olmalıdır. Bunun için beyaz zemin üzerine tasarlanan düz açılış davetiyeleri tercih edilebilmektedir. Biraz daha farklı bir davetiye isteyenler için Kraft kağıdından yapılmış açılış davetiyeleri ideal olacaktır.