Ferman Davetiyeler Ferman Davetiyeler
Ferman şeklinde üretilen davetiye ürünleri, son zamanlarda çok popüler hale gelmiştir. Ferman özelliklerine sahip olan çalışmalarda, tuğralı, besmeleli ve özel İslami tasarımlar da bulunmaktadır.... Ferman Davetiyeler

Ferman şeklinde üretilen davetiye ürünleri, son zamanlarda çok popüler hale gelmiştir. Ferman özelliklerine sahip olan çalışmalarda, tuğralı, besmeleli ve özel İslami tasarımlar da bulunmaktadır. Tasarım özellikleri bakımından çok farklı olan ferman davetiye örnekleri, özel kutulu, ipli veya muhafazalı özelliklerle sunulmaktadır.

Popüler Davetiye Ürünü

Ferman özelliği ile satışa sunulan bütün davetiye ürünleri, son zamanlarda çok tercih edilmektedir. Ferman, yuvarlanan a4 kağıtları ile oluşturulmaktadır. Eski zamanlarda, padişahlar ve sultanlar, yuvarlak bir tahta parçasına sarılı deri ile yazışırlardı. Halk içerisinde önemli olaylar, bu yuvarlak tahta parçalarına sarılı olan fermanlardan okunurdu.

Tarihten Esinlendi

Ferman, tarihsel boyut olarak, çok değerlidir. Bu özelliğin davetiyelere geçirilmesi ile yeni bir ekol oluşturuldu. Özellikle, insana verilen aklın ürün teknolojinin gelişmesi ile birlikte, basım kalitesi büyümeye başladı. Özellikle açık kahverengi  kağıtlara basılan fermanlara, deri özelliğine sahip görsel özellikler kazandırılmıştır. Özel kılıflara sahip olan ferman davetiye örnekleri, orta kısımda davetin özellikleri, güze sözler ve benzeri bilgiler bulunmaktadır. Bu yazı için özel çerçeve çizimleri, görünümü oldukça etkileyici hale getirmektedir.ferman davetiye

Bazı ferman davetiyelerinde ip kullanılmaktadır. Fermanın rulo yapılması ve iple bağlanması, görsel olarak tarihsellik katmıştır. Klasik zarflı ve kartlı davetiye örnekleri, yerini kendinden katlamalı ve özel kabartmalı modellere bırakmıştır. Özellikle ferman davetiye modelleri, büyük bir ilgili ile karşılaşmıştır. Düğünler için hazırlanan özel davetiyelerde, ilk sırayı ferman davetiye çalışmaları almaktadır.