Sempozyum Davetiyesi Nasıl Olmalıdır? Sempozyum Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?
Davetiyeler konuklara hitap edilen yazılı ve görsel unsurları içeren bir metindir. Davetlilere yönelik hitap kullanıldığı için organizasyonun önemli bir kısmını ortaya koymaktadır. Davetiye temasında... Sempozyum Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Davetiyeler konuklara hitap edilen yazılı ve görsel unsurları içeren bir metindir. Davetlilere yönelik hitap kullanıldığı için organizasyonun önemli bir kısmını ortaya koymaktadır. Davetiye temasında kullanılan tasarım ve metinde yer alan dil organizasyon açısından fikir sunmaktadır. Resmi bir dil kullanmak ya da samimi bir davet şekli uygulamak davetiye ile gerçekleşmektedir.

Sempozyum Davetiyesi Örnekleri Nasıl Olmalıdır?

Sempozyum davetiye örnekleri resmi bir dil ile hazırlanmış olmalıdır. Resmi bir dil içerisinde sempozyuma ait etkinliğin amacı ve tarihi yanını ortaya duyan duygular davetliye aktarılmalıdır. Davetiye üzerinde tarih ve amaç konularında mutlaka ayrıntılı bir dil kullanılmalıdır. Örneğin; Öncelikli olarak davetiye tasarımının ortasında yer alan bir metin ile konu açıklanabilir. Davetliler bu bölümde davet edilip, sempozyum içeriği ele alınır. Davetiye tasarımının alt köşesinde sempozyum tarihi saati yer almalıdır. İçerisinde eğer etkinliğe dair programda maddeler halinde yer alırsa tam anlamı ile açıklayıcı bir hava katılmış olunur. Sempozyum başlangıç saati ve sonrasında yapılacak olan organizasyon içeriği davetlilere bu yolla bildirilmektedir. Yapılacak olan konuşma, eğer varsa video gösterimi gibi unsurların zamanları hakkında bilgi verilebilmektedir.sempozyum davetiye

Sempozyum Davetiyesi Tasarımı ve Metini

Tasarım açısından seçilen davetiye konuya uygun olarak şekilli davetiye ya da klasik davetiye olarak seçilebilir.  Renk ve şekil açısından verilen mesaja uygun bir seçim yapmak önemlidir. Resmi bir davetiye için beyaz, lacivert gibi renkler kullanılarak yazı karakteri kuvvetli kullanılmalıdır. Düzenli ve klasik bir görünüm katılmak isteniyorsa simetrik olarak kesilmiş davetiye tasarımları en uygun tercih olacaktır.